Haberler

Pep Guardiola: Manchester City patronu yeni iki yıllık anlaşma imzaladı


Pep Guardiola
Pep Guardiola, Manchester City CEO'su Ferran Soriano (solda) ve Txiki Begiristain (sağda) arasında oturan yeni sözleşmesini imzaladı.

Pep Guardiola, 2023 yazına kadar Manchester City yöneticisi olarak kalacağını görecek iki yıllık bir anlaşma imzaladı.

49 yaşındaki oyuncu, 2016'da katıldığından bu yana iki Premier Lig şampiyonluğu, FA Kupası ve üç Lig Kupası kazandı.

Guardiola, City'nin web sitesine şunları söyledi : dış bağlantı "Birlikte çok şey başardık, goller attık, oyunlar ve ödüller kazandık ve hepimiz bu başarıdan gurur duyuyoruz.

"Bu tür bir desteğe sahip olmak, herhangi bir yöneticinin sahip olabileceği en iyi şeydir."

Eski Barcelona ve Bayern Münih teknik direktörünün önceki anlaşması bu sezonun sonunda sona erecekti.

Guardiola'nın şu anki beş yıllık kalışı, 2008'de yönetici olduktan sonra bir takıma verdiği en uzun taahhüt oldu.

Sözleşmeyi görürse, İspanyol Joe Mercer'i geçecek ve kulübün en uzun süre görev yapan savaş sonrası yöneticileri listesinde 1950 ile 1963 arasında 592 maçın başına geçen Les McDowall'ın ardından ikinci olacak.

Toplamda City, Guardiola'daki 245 maçın 181'ini% 73,87'lik bir galibiyet oranıyla kazandı.

Guardiola şunları söyledi: "Bu hafta birlikte uzun görüşmeler yaptık, her iki tarafı da ileri sürdük – devam etmek ya da etmemek – ve sonunda hepimiz için en iyisinin devam etmek olduğuna karar verdik çünkü hala orada olduğu hissine sahibiz. bitmemiş bir iş ve hala yapılacak bir şey var: son [birkaç] yılda yaptıklarımıza devam edin.

"Önümüzdeki yıllarda sahip olduğumuz tüm harika oyunculara, özellikle de hayranlarımıza yardım etme arzusu duyuyorum – ve oynama şeklimiz ve kazanma şeklimizle gurur duyacağız.

"Şu anda sözleşmeyi imzalamamın sebebinin başkanımız olduğunu söyleyebilirim. Özellikle yaptığımız konuşmalar için. Hala ilerlememiz, yapmaya çalışmamız, sahip olduklarımıza devam etmemiz gerektiğine beni ikna etti. bu inanılmaz son dört yılda birlikte yapıldı. "

Başkan Khaldoon Al Mubarak şunları ekledi: "Pep'in sözleşmesinin uzatılması, yıllar içinde gelişen bir yolculuğun doğal bir sonraki adımıdır.

"Bu, kendisi ile tüm kulüp arasında var olan karşılıklı güven ve saygının bir ürünü. Aynı zamanda futbol operasyonlarımızın kalbindeki istikrar ve yaratıcılığa da gidiyor.

"Önemlisi, on yıldan fazla bir süredir inşa edilen ve çok katkıda bulunduğu futbol yapısı ve felsefesinin bir onaylamasıdır."

Analiz

BBC Sport'tan Simon Stone:

Guardiola daha önce Blues'da kalmaya açık olduğunu belirtmişti, ancak bunu ancak kulübün istediği gibi yapacağını söyledi.

Barselona'daki mevcut karışıklık, Guardiola'nın Şampiyonlar Ligi'ni bir oyuncu ve bir menajer olarak kazandığı kulübe dönebileceği önerilerine yol açtı.

Ancak, bu fikri reddetti ve uluslararası tatil sırasında Şehir yetkilileriyle görüştüğü ve onlara kalma arzusunu anlattığı düşünülüyor.

City bu haberlere bayılacak. Guardiola, iki Premier Lig şampiyonluğu kazandı ve 2019'da yerel kupalarda eşi görülmemiş bir temizliği tamamladı.

Kulüpteki zamanında çeyrek finalin ötesine geçmemiş olsa da, kulübün ilk Şampiyonlar Ligi unvanını almaya kararlı.

City, her zaman olduğu gibi, transfer pazarındaki menajerini destekleyecek ve şimdi asıl soru, bugünün haberleri Lionel Messi'nin gelişine yol açacak mı?

Parlak Arjantinliyi, Barcelona'da çok fazla kazandığı menajer ile yeniden bir araya getirmek, eski CEO Ferran Soriano ve spor direktörü Txiki Begiristain'in eski Katalan varlığında ağır bir Katalan varlığı olan Şehir hiyerarşisi için her zaman bir hayal olmuştur.

Nou Camp'tan ayrılması engellenmemiş olsaydı Messi bu yıl katılırdı.

Ancak sözleşmesi yazın sona eriyor. Manchester'a taşınması ihtimali gerçekten de cezbedici.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir